Меню сайту
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 120
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Фонди бібліотеки
Головна » Фонди бібліотеки (332)

Нові надходження [335]
нові надходження періодики та фондів
Періодика [5]
газети, журнали
Фонди [325]
художня, навчальна, наукова, допоміжна та інша література


З історії незакінченої війни
автор: Юрій Шевельов
назва: З історії незакінченої війни
видавництво: Києво-Могилянська Академія
рік: 2015
сторінки: 471
мова: українська

Анотація: У книзі вибраних есеїв і розвідок Юрія Шевельова ‑ найвидатнішого українського гуманітарія XX століття, славіста зі світовим ім’ям ‑ автор постає передусім як політичний мислитель, блискучий аналітик своєї доби. Ця збірка є хронікою вивільнення непересічної особистості з випарів найядучішої системи радянського тоталітаризму, історія особистого вибору позиції інтелектуального опору в епоху пристосуванства, поєднана з проникливим аналізом колективної долі українців в імперській системі всеохопної соціальної й національної уніфікації та державного терору.

До збірки ввійшли есеї й розвідки Ю.Шевельова, написані впродовж: тривалого часу ‑ від 1940-х років, початків його еміграційного життя на Заході, до 1990-х, коли ім’я і творчий доробок автора стали відомими в Україні. Культурологічну й політологічну тематику останніх його розвідок, опублікованих уже на батьківщині, можна загально окреслити під заголовком одного з есеїв, хоча й присвяченого іншій країні, ‑ «Незалежність ‑ і що завтра?».

Нова книга | Переглядів: 400 | Дата: 08.06.2016


Молитва за втраченими світами
автор: Дмитро Кешеля
назва: Молитва за втраченими світами
видавництво: Карпати
рік: 2015
сторінки: 568
мова: українська

Анотація: Творчість відомого українського письменника Дмитра Кешелі багата розмаїттям форм і жанрів. Його перу підвладні сатира і гумор, поетична проза і драматургія, жорстока реальність і фантасмагорія.
До книги «Молитва за втраченими світами» увійшли кращі твори закарпатського прозаїка, написані у поетично-філософському і народно-притчевому стилі.

Нова книга | Переглядів: 441 | Дата: 08.06.2016


Сергій Параджанов і Україна
автор:  
назва: Сергій Параджанов і Україна
видавництво: Києає-Могилянська Академія
рік: 2015
сторінка: 285
мова: українська

АнотаціяСергій Параджанов залишив яскравий слід у світовому кіно. З 1952 по 1973 рік він з невеликими перервами жив в Україні та працював на Київській кіностудії ім. О. Довженка, де був лідером незалежного мистецького середовища, що сформувалося в часи «відлиги». У збірнику «Сергій Параджанов і Україна» розглянуто широкий комплекс питань, як творчого, так і соціально-політичного характеру. В наукових дослідженнях автори розглядають своєрідність творчого стилю постановника «Тіней забутих предків», «Саят-Нови» та нездійсненого фільму «Київські фрески», роль образотворчого мистецтва в його режисурі, тогочасний мистецький контекст. Ті, кого цікавить доля Параджанова та причини його арешту, зможуть познайомитись із розсекреченими архівами КДБ, а також сторінками «Щоденника» Святослава Іванова, Голови тогочасного Держкіно України. Цінними є спогади Марти Дзюби, Івана Дзюби, композитора Мирослава Скорика та інших людей, які спілкувалися з режисером. Завершують книгу думки Параджанова, висловлені в Києві після прем´єри в Києві фільму «Ашик-Керіб».

Нова книга | Переглядів: 362 | Дата: 08.06.2016


Фатальна помилка
автор: Тимур і Олена Литовчинки
назва: Фатальна помилка
видавництво: Факт
рік: 2015
сторінки: 319
мова: українська

Анотація: Роман «Фатальна помилка» присвячено 355-й річниці Конотопської битви та трагічній загибелі полковника Юрія Немирича — мрійника, романтика, авантюриста, україн­ського інтелектуала XVII століття, відомого благодійника, адепта європейського вибору. Адже ще 355 років тому Україна мала цілком реальний шанс стати справжньою, як для XVII століття, європейською державою — незалежною, міцною і прогресивною. Державою православною, але без несамовитої азійської дикості Московського царства, з модерновою системою державного управління — на відміну від Речі Посполитої, де сейм міг обрати слабкого безвільного короля і де час від часу наставали періоди без­коро­лів’я. Проте скористатися такою історичною можливістю не вдалося…

Нова книга | Переглядів: 414 | Дата: 08.06.2016


Пилип Орлик
автор: Коляда І., Коляда С., Кирієнко О.
назва: Пилип Орлик
видавництво: Фоліо
рік: 2015
сторінки: 121
мова: українська

Анотація: Впродовж багатьох років ім'я Пилипа Орлика таврувалось як зрадника українського народу і пов'язувалось із постаттю І. Мазепи. В офіційній дореволюційній та радянській історичній літературі його згадували дуже мало. Ставши гетьманом, уклав зі старшиною і представниками запорожців угоду, яка дістала назву Пакти і конституція прав і вольностей Запорозького Війська, яку пізніше називали Конституція Пилипа Орлика та Бендерська Конституція . Документ складався зі вступу й 16 статей, у яких проголошувалася незалежність України від Московії та Речі Посполитої. Проголосивши Україну фактично незалежною республікою, Конституція Пилипа Орлика стала найвищим досягненням тогочасної політичної думки не тільки в Україні, а й у Європі.

Нова книга | Переглядів: 391 | Дата: 08.06.2016


Св. Петро Могила
автор: Мицик Юрій
назва: Св. Петро Могила
видавництво: Бібколектор
рік: 2015
сторінки:: 119
мова: українська

Анотація: Петро Могила належить до тих людей, чиї імена символізують відродження нації. Біля витоків прославленої далеко за межами України Києво-Могилянської академії поряд з іншими культурними діячами XVII ст. стоїть і Петро Симеонович Могила.

Нова книга | Переглядів: 374 | Дата: 08.06.2016


Монета для патріарха
автор: Констянтин Когтянець
назва: Монета для патріарха
видавництво: Факт
рік: 2015
сторінки: 217
мова: українська

Анотація: Костянтин Когтянц (нар. 1956 р.) – відомий журналіст, закінчив історичний факультет Дніпропетровського університету. У видавництві «Фоліо» вийшли друком його книжки: «Обре, сховайся добре!», що була відзначена дипломом «Вибір видавців» Всеукраїнського літературного конкурсу «Коронація слова-2009», та «Покохати відьму» (2011).
Новий роман К. Когтянца «Монети для патріарха» отримав спеціальний приз як кращий історико-патріотичний твір на «Коронації слова-2013».
Чи часто ви читали фентезі, в якому всі історичні факти, до найдрібніших подробиць, викладені напрочуд точно?! Навіть така дивовижна подія, як громадянська війна між червоними та білими у Єгипті та Сирії на межі XVII–XVIII століть…
Сердюк Мусій Ільченко на прізвисько Пройдисвіт отримує завдання – доставити Антіохійському патріархові дивні монети, знайдені під час зведення укріплень Києво-Печерської лаври… А що із цього вийшло, дізнаєтеся із нового роману Костянтина Когтянца.

Нова книга | Переглядів: 329 | Дата: 08.06.2016


Син
автор: Ю Несбьо
назва: Син
видавництво: Фоліо
рік: 2014
сторінки: 574
мова: українська

Анотація: Сонні Лофтус упродовж останніх десяти років відбуває термін за злочини, яких не скоював. В обмін за це він безперебійно отримує героїн. Інші в’язні часто звертаються до нього по розраду чи благословення, оскільки Сонні має серед них реноме напівченця-самітника. Наркоманом він став, коли його батько, офіцер поліції, вчинив самогубство і вже після смерті був визнаний винним у корупції. Сонні перебуває у центрі уваги корумпованого середовища Осло: тюремний персонал, поліція, адвокати, збоченець-капелан – усі зацікавлені в тому, щоб він залишався у в’язниці. Та дізнавшись про деякі, тривалий час приховувані факти щодо свого батька, Сонні вчиняє блискучу втечу і розпочинає полювання на людей, винних у злочинах, за які досі змушений був спокутувати він.

Нова книга | Переглядів: 388 | Дата: 08.06.2016


Що розповідають та приховують археологічні пам'ятки
автор: Роздобудько М.В.
назва: Що розповідають та приховують археологічні пам'ятки
видавництво: АКАДЕМПЕРІОДИКА
рік: 2015
сторінки: 303
мова: українська

Анотація: У книзі розповідається про різночасові археологічні пам’ятки Середнього Подніпров’я, які містять не розшифровану й дотепер інформацію з далекого минулого. Питання, що постають під час дослідження цих памяток та археологічних культур, до яких вони належать, не менш цікаві й захоплюючі, аніж таємниці загадкових культур далеких екзотичних країн. Відповіді на ці та багато інших питань можуть суттєво змінити деякі усталені погляди на нашу прадавню історію. Справжня історія набагато цікавіша найпатріотичніших вигадок, котрих тепер не бракує.

Нова книга | Переглядів: 375 | Дата: 08.06.2016


Сад Гетсиманський. Тигролови
автор: Іван Багряний
назва: Сад Гетсиманський. Тигролови
видавництво: УКРАЇНА
рік: 2015
сторінки: 870
мова: українська

Анотація:  Романи Івана Багряного «Сад Гетсиманський» та «Тигролови» ‑ небуденне явище в історії української прози XX століття. Про великий резонанс, який мали ці твори в літературно-мистецькому житті української діаспори, свідчать численні дослідження критиків, а також відгуки читачів, надруковані на шпальтах різних видань.

Нова книга | Переглядів: 382 | Дата: 03.06.2016

Пошук
Теги
Друзі сайту
 
 
Copyright MyCorp © 2022